Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postřehy Expedice Jižní AFRIKA 2013

Postřehy Expedice Jižní AFRIKA 2013

elephant-in-south-africa-wallpaper.jpg

 

Příspěvky

Postřehy z Expedice Jižní Afrika 2013 - Den po dni 7.7.2013

Postřehy z Expedice Jižní Afrika 2013 - Den po dni

 2. DEN, neděle 7.července 2013

Před půlnocí jsme dorazili leteckou společností Emirates do Dubaje. Z paluby letadla jsme příliš neviděli, přestávka na letišti v Dubaji trvala téměř 4 hodiny. Následoval odlet a přílet do Kapského města byl v poledne po téměř 10 hodinách letu. Stolová Hora, která byla zahalena v oblacích prakticky nebyla vidět, přílet byl v neděli v poledne a stihli jsme jen návštěvu starého přístavu, kde jsme vyměnili peníze – Americké dolary za Jihoafrické randy – přepočet je 1 rand asi 2 Kč. Znovu jsme jeli na letiště, kdy zbývající 2 účastníci i se svými zavazadly přiletěli za námi. Stolová Hora, která je největším lákadlem města, byla stále ponořena do mraků a uvidí se v dalších dnech, co přinese počasí. Na jihu Afriky je zimní počasí s teplotou asi 14 stupňů Celsia, dost silný vítr, ale to jistě na překážku není. Trošku překvapivé bylo, že se zde velice rychle setmí už kolem 18-té hodiny. Waterfront dříve sloužilo jako přístav, dok je to záliv na jih od Stolové Hory. Před několika stoletími tento záliv považovali námořníci za Mys dobré naděje a v mělčinách jejich lodě ztroskotávaly. Nyní slouží jako kulturní centrum města. Jsou zde hudební produkce, lunapark , centrum pro děti a jiné atrakce.

 
7. 7. 2013 | Rubrika: Postřehy Expedice Jižní AFRIKA 2013 | Komentářů: 0

Postřehy z Expedice Jižní Afrika 2013 - Den po dni 6.7.2013

Postřehy z Expedice Jižní Afrika 2013 - Den po dni

1. DEN, sobota 6.července 2013

Odlet z letiště Praha- Ruzyně honosící se názvem Václava Havla byl v 16 hodin s tím, že je nutné už minimálně 2 hodiny být přítomen na odbavení. Právě dnešního dne na dálnici D1 dochází k bourání 6 mostů nad dálnicí s tím, že ti, kteří v tento v Česku sváteční den se vydávají do Prahy, musí počítat se zpožděním času vzhledem k objížďkám. Nicméně všichni se dostavili na letiště a v pořádku byli odbaveni k letu Praha – Dubaj a Dubaj- Kapské město. Jedni manželé nedostali k letence Dubaj - Kapské město místenku a vlastně se o 6 hodin později v Dubaji našem přestupním místě nedostali do letadla a museli letět samostatně dalším letadlem za 6 hodin po nás. Do Dubaje jsme letěli novým Boeingem 777 asi pro 300 cestujících, z Dubaje pro změnu menším Airbusem 300.

 
6. 7. 2013 | Rubrika: Postřehy Expedice Jižní AFRIKA 2013 | Komentářů: 0

Postřehy z Expedice Jižní Afrika 2013 - Den po dni 5.7.2013

Postřehy z Expedice Jižní Afrika 2013 - Den po dni

0. DEN, pátek 5.července 2013
V pátek, poslední den před odletem byl ve znamení posledního dobalení našich zavazadel před dlouhou cestou. Balení zavazadla je trošku problém- dlouhá cesta vyžaduje veliké přípravy, každý cestovatel chce vzít co nejvíce, ale váhový limit je 23 kg, jinak hrozí nějaké dost tučné finanční částky za nadváhu. Po každé cestě vždy řeším stejnou otázku, že některé věci hlavně ošacení jsem předimenzoval, prostě vzal jsem triček nebo kalhot víc, jak jsem měl, v zavazadle zabírají místo i odebírají kila na věci, které jsem si nevzal a měl jsem je mít. Navážil jsem do cestovní kabely tedy o něco více, ty nejtěžší věci je nejlepší vzít na sebe do letadla do příručního zavazadla. Někdo z cestovatelů právě této oblasti věnuje nejvíce času a úsilí, já naopak nejméně času s tím, že jistě mám už všechno a ve světě se už za ty roky vyznám. Stejně tak i v hlavě probíhá předstartovní horečka, kdy člověk se na jedné straně obává nejistoty a na druhé straně se těší na svoje budoucí zážitky, které obvykle přicházejí až při cestování a poznávání. Dne 18. června 2013 při cestě na setkání účastníků zájezdu jsem se zastavil v Holicích ve Východočeském kraji, ve městě, které je spjato s vynikajícím cestovatelem a objevitelem jihu Afriky, v museu Emila Holuba. Museum  sice není rozsáhlé, nicméně nově zrekonstruovaná expoziční plocha s novou videoprojekcí ze života a díla tohoto významného českého cestovatele. Setkání účastníků v Praze bylo ve znamení podání praktických informací k zájezdu se zaměřením na zdravotnickou i bezpečnostní část.
 
5. 7. 2013 | Rubrika: Postřehy Expedice Jižní AFRIKA 2013 | Komentářů: 0


 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< květen / 2024 >>


Statistiky

Online: 17
Celkem: 3111537
Měsíc: 45541
Den: 1141