Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhá plavba kolem světa – den čtyřicátý osmý

 

Druhá plavba kolem světa – den čtyřicátý osmý

7.týden, do konce zbývá 79 dnů

Úterý 23.2.2016  - 7.týden

Trasa: Newcastle - Brisbane, Austrálie

Celý den na moři (29)

 

article preview

Druhá plavba kolem světa – den čtyřicátý osmý

 

7.týden, do konce zbývá 79 dnů

Úterý 23.2.2016  - 7.týden

Trasa: Newcastle - Brisbane, Austrálie

Celý den na moři (29)

 

Zajímavosti z Wikipedie :

 

Počasí je okamžitý stav v ovzduší na určitém místě. Je dáno stavem všech atmosférických jevů pozorovaných na určitém místě a v určitém krátkém časovém úseku nebo okamžiku. Tento stav se popisuje souborem hodnot meteorologických prvků, které byly naměřeny meteorologickými přístroji nebo zjištěny pozorovatelem (např. teplota vzduchu, stav oblačnosti, rychlost a směr větru, déšť, sněžení apod.)

Změny počasí jsou způsobeny především zemskou rotací. Ohromné masy vzduchu a vody vlivem zemské rotace mají na severní polokouli tendenci pohybovat se ve směru hodinových ručiček. Na jižní polokouli se tyto masy pohybují opačným směrem.

Počasí je jedním jedinečným stavem atmosféry. Počasí je obvykle chápáno jako stav troposféry, protože ta je člověku nejblíže a bezprostředně ho obklopuje. Obecný typ počasí v oblasti se nazývá podnebí nebo klima. Počasí se může měnit velmi rychle, změna klimatu je obvykle velmi pozvolná.

Kromě počasí se také používá, respektive používalo, termínu „povětří“ či „povětrnost“. Oba termíny jsou však zastaralé a mohou mít také jiný význam.

Velká pozornost je věnována předpovědi počasí, protože počasí ovlivňuje všechny lidské činnosti. Počasím se zabývá meteorologie, respektive fyzika atmosféry.

Nejchladnější teplota byla zaznamenána na výzkumné stanici Vostok v Antarktidě, kde 21. července 1983 naměřili -89,2 °C. Nejtepleji bylo v libyjské El 'Azizie, kde se 13. září 1922 teplota vyšplhala na 57,8 °C. Nejsušším místem na Zemi je Arica v Chile, kde téměř vůbec neprší. Žádné srážky nebyly zaznamenány téměř 14 let.

 

Náš poznatek z dnešního dne :

Dnes plujeme celý den směrem Brisbane. Občas je z lodi na levoboku vidět pevnina. Počasí je velmi příjemné, postupně se od rána obsazují lehátka na palubě, v bazénu je víc lidí. Jsme velmi překvapeni, že známé tváře, které jsme si už zapamatovali už na lodi nejsou. Vystoupili v Sydney a nahradili je noví hosté s větším podílem Asiatů. Také v posádce je mnoho změn. Přibyla další Češka na palubu, která je v baru Golden Lion.

My jsme se dnes zúčastnili všech pěti částí sportovního a zábavného klání s novými účastníky, kteří chtějí svoji dovolenou také prožít aktivně a ne se jen opékat na sluníčku nebo číst. Došlo i ke změnám mezi sportovními animátory a tak můžeme opět porovnávat jejich úroveň, přístup k práci i hostům a jejich schopnosti.

Večer byl opět v duchu gala, který je okamžitě vidět na večerních róbách přítomných dam. Po večeři jsme chvilku strávili s Elenou a Danielem – Slovenkou a Švýcarem a společně jsme odešli do divadla, kde jsme shlédli opět taneční a pěvecké vystoupení divadelní skupiny. Večer byl velmi příjemný a využili jsme ho bez klimatizace u bazénu.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Plavba Sydney - Newcastle

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< červen / 2024 >>


Statistiky

Online: 28
Celkem: 3135215
Měsíc: 35313
Den: 1009